O prvních verzích policejního viru jsme vás už informovali. Nedokonalá čeština, pokuta ve výši 2000,- Kč, nebo 100 Euro. I přes nedokonalou češtinu se tomuto viru podle statistik v našich krajích velice dařilo. Druhá verze přichází v dokonalejším provedení. Programátorům zabraly vylepšení asi více času, protože o 1000,- Kč navýšili pokutu. Nebo jen zjistili, že s částkou 2000,- Kč neměli uživatelé problém a chtějí více peněz.

Projevy tohoto viru jsou stejné. Na obrazovce se zobrazí zpráva, že jste možná porušili některý z vyjmenovaných zákonů. Stránka opět obsahuje informace o IP adrese, poskytovateli internetového připojení. Pokud je dostupná webkamera, tak i snímek uživatele. A jako v první verzi je to proto, aby útočník vzbudil důvěru uživatele……

 

 

 

A utočníci nezůstali jen tu GeoIP a snímku z webamery. Konec stránky obsahuje loga antivirových společností, které “spolupracují“ s Policií při odhalování trestné činnosti.Přesný popis viru zatím není znám, na přesnou analýzu čekáme. O dalších podrobnostech k tomuto viru vás budeme informovat.

Nestaňte se jedním z mnoha, kteří v první verzi tohoto viru pokutu zaplatili a pak marně čekali na odblokování počítače. Váš počítač zůstane zablokovaný, i když pokutu zaplatíte.

Nikdy není pozdě se chránit. První verze se šířila díky nedokonalosti Adobe Flash Playeru, Adobe Readeru a Java. Používejte aktualizovaný operační systém, aktualizujte doplňky zaváděné do prohlížečů, nebo je pro jistotu zablokujte.

 

Pokud jste již byly napadení, využijte k odstranění policejního viru naše specialisty. Problém je možné vyřešit na počkání. Volejte naši hotline tel. 777020407  (denně 08:00 až 22:00)

 

Autorem článku je Petr Šnajdr, Pre-sales Engineer ESET