Oprava již do 30 minut

Bezpečnost online plateb na internetu

Bezpečnost online plateb – jak platit bezpečně

Není tomu tak dávno, co jsme se museli k internetu připojovat s pomocí vytáčeného připojení přes telefonní linku. Pokud si na tuto dobu pamatujete, určitě si také vzpomenete na své první zážitky s internetem a neomezeným světem online zábavy, který nám zaklepal na dveře.

Internet jako každodenní pomocník

Dnes si již ani pořádně neumíme představit ty časy, kdy pro nás byl internet něčím novým, kouzelným vzácným a do jisté doby také jenom velmi obtížně dostupným. S vývojem informačních technologií jsme se však dostali do doby, kdy se k internetu můžeme bez problémů připojit z našeho mobilního telefonu, tabletu nebo notebooku, ať již sedíme doma, v kavárně, autobusu nebo v práci.

Internet nám začal zjednodušovat náš každodenní život. Na Googlu najdeme všechno, co hledáme, Wikipedie nám vždy ráda poradí. A co víc, na internetu dnes můžeme velmi jednoduše a pohodlně nakupovat z pohodlí domova, aniž bychom museli někam cestovat. Právě s online nákupy začala vzrůstat potřeba po internetových platbách, prostřednictvím kterých můžeme za nákup ihned zaplatit.

Dobrý pomocník, zlý pán

            Ne-vždy je všechno tak růžové, jak se může na první pohled zdát. Pro online platby můžeme využívat mnoho různých služeb a prostředků. Mezi nejznámější bezesporu patří PayPal nebo PaySec. Kromě internetových nástrojů však můžeme k platbě využít také naši kreditní nebo debetní kartu.

S online platbami však také začíná vzrůstat bezpečnostní riziko, kdy se stále více internetových pirátů snaží z lidí vylákat jejich platební údaje nebo se dokonce snaží nabourat do počítače za účelem zcizení těchto citlivých údajů.

Chceme-li zvýšit bezpečnost našeho platebního styku, nejbezpečnější platební metodou dnešní doby je zaručeně elektronická platba s naší kreditní kartou, zabezpečená systémem 3D Secure, prostřednictvím kterého je vám zaslána SMS zpráva s heslem, které musíte úspěšně vyplnit do webového formuláře tak, aby mohla platba v pořádku proběhnout.

Přes všechna opatření však stále platí, že se internetem šíří velké množství nebezpečných virů, které mohou nakazit váš počítač infikovanými soubory, odesílajícími svému autorovi všechny podrobnosti o vaší činnosti na počítači. Chcete-li si být opravdu jisti, že jste plně chráněni, můžete si nechat provést naši odbornou diagnostiku, která je zcela ZDARMA. Ušetřete čas i peníze a svěřte svou bezpečnost do rukou odborníků na IT.

[dt_button link=“https://nejdeto.cz“ size=“big“ color_mode=“custom“ color=“#ff3a3a“]SPOJIT ZDARMA S TECHNIKEM[/dt_button]