Oprava již do 30 minut

Bojem proti vyděračskému softwaru

Bojem proti vyděračskému softwaru

Před nedávnem jsme vás informovali o nebezpečí zákeřných virů typu Ransomware, jejichž hlavním cílem je zašifrování nebo uzamčení dat napadeného počítače tak, aby k nim nemohl uživatel nijak přistupovat. Za zpřístupnění dat je požadováno výkupné – ransom.

Mocné síly se spojily

Společnost Intel a Kaspersky se společně s Nizozemskou policí a kybernetickým oddělením Interpolu spojily, aby se mohly vydat do boje proti zákeřným virům, které se stále častěji začínají dostávat do popředí.

Z tohoto důvodu byl také vytvořen web No More Ransom, kde se můžete dočíst základní informace o tom, co je to Ransomware, historii malwaru a hlavně také to, jak máte postupovat, pokud jste se stali obětí tohoto zákeřného viru.

Obecným doporučením je, aby napadený uživatel v žádném případě neplatil výkupné, neboť šance, že od útočníků získá klíč k odemčení svých dat, je velmi malá. Existují však možnosti, jak můžete v případě zašifrování dat postupovat, aby celkové ztráty byly co nejmenší.

Jak se účinně chránit

Obáváte se, že by váš počítač mohl být infikován nebezpečným softwarem, ohrožujícím vaši digitální bezpečnost? Neváhejte využít naší bezplatné online analýzy počítače, která vám nezabere více, jak deset minut. Odborná analýza, prováděná našimi profesionálními techniky, vám může ušetřit nejenom čas, ale také peníze, které v případě složité obnovy dat budete muset vynaložit.

Nečekejte, až bude napaden i váš počítač a nechte si provést analýzu zcela zdarma.

[dt_button link=“https://nejdeto.cz“ size=“big“ color_mode=“custom“ color=“#ff3a3a“]SPOJIT ZDARMA S TECHNIKEM[/dt_button]