Oprava již do 30 minut

Francouzská vláda varuje před Windows 10

Francouzská vláda varuje před Windows 10

V posledních několika týdnech se doslova roztrhl pytel se všemi zprávami o Windows 10, jehož možnost pro bezplatný upgrade již brzy vyprší. Na druhé straně celé této mediální vlny však také stojí i negativní zprávy, jakou je také nově vydané prohlášení francouzské vlády, varující před tímto operačním systémem.

Nízká ochrana osobních dat

            Již u Windows 8 se můžeme setkat s masivním odesíláním dat z operačního systému do centrálních serverů společnosti Microsoft. Tato funkce byla dlouho označována za nezbytný proces, díky kterému mohou probíhat průběžné aktualizace, ale také sbírání všech potřebných dat, na jejichž základě mohou být tyto aktualizace vydávány.

O čem se však již tak často nedočteme, je fakt, že tato data vždy neslouží pouze k interním vývojářským účelům, ale jsou také odprodávána společnostem, jako je Facebook, které mohou na základě údajů o naší činnosti a vyhledávání lépe cílit reklamu, která je nám zobrazována.

Právě před touto činnosti nedávno varovala francouzská vláda, která toto chování považuje za nepřiměřené a omezující, neboť spolu s těmito daty jsou odesílány naše telemetrické údaje a také hesla.

Další problémy můžeme naleznout také u samotného zabezpečení systému. Dostane-li se útočník do fyzického kontaktu s vaším počítačem, může poměrně snadno vaše zabezpečení prolomit, čímž získá přístup k vašim datům.

Jak se chránit

            Chcete mít váš počítač plně pod kontrolou? Obraťte se na naši technickou podporu a nechte si provést profesionální analýzu počítače. Nečekejte, kdy vám internetoví útočníci zaklepají na dveře a chraňte svá data efektivně. Naše online analýza je zcela ZDARMA.

[dt_button link=“https://nejdeto.cz“ size=“big“ color_mode=“custom“ color=“#ff3a3a“]SPOJIT ZDARMA S TECHNIKEM[/dt_button]