Jak chránit svá data před ztrátou

Jak chránit svá data před ztrátou

Pravidelně se ze všech zdrojů můžete dočíst, jak jsou naše počítače a data v nich uložena ohroženy. Nebezpečné viry na nás číhají na každém kroku a minimálně jedním svůj počítač již nakazil každý, ať již se choval sebelépe. Před negativním dopadem virů se však můžeme aktivně chránit. Jak?

Zálohujeme data

Ano, přesně tak! Jednou z nejúčinnějších zbraní, jak ochránit naše data před ztrátou nebo poškozením, je jejich zálohování. V dnešní době máme hned několik možností, jak rychle, jednoduše a kvalitně naše data zálohovat.

Tou první, ale dnes již poměrně zastaralou možností, je zálohace na CD nebo DVD. V případě nepřepisovatelných disků je však tato zálohace pouze jednorázová. Tuto formu zálohování můžeme například využít pro určité dokumenty, které jsou pro nás nebo naše podnikání důležité a potřebujeme je levně a efektivně uložit.

Běžnější metodou je dnes již zálohování na externí paměťové úložiště, jakým může být flashdisk nebo externí harddisk. Díky rychlému vývoji těchto přenosných úložišť dnes můžeme zakoupit flashdisk s kapacitou až 128GB. Potřebujeme-li zálohovat větší množství souborů a dokumentů, jedná se o skvělé a rychlé řešení, neboť je můžeme kdykoli snadno opět přenést na další zařízení.

Třetí možností je využívání online cloudových úložišť, jako je Dropbox, Google Cloud Platform nebo třeba i český cloud.cz. Jedná se o velmi moderní a efektivní online řešení, se kterým můžeme mít naše data zálohována na bezpečném místě, u kterého nehrozí proniknutí cizího útočníka.

Jak zálohovat data profesionálně

                Nemáte na zálohování čas nebo nevíte, jaká možnost je pro vás nejlepší? Nezoufejte a obraťte se na naši technickou podporu, která vám pomůže vaše soubory zálohovat online. Využijte našich profesionálních služeb a ušetřete čas i zbytečné problémy.

[dt_button link=“https://nejdeto.cz“ size=“big“ color_mode=“custom“ color=“#ff3a3a“]SPOJIT ZDARMA S TECHNIKEM[/dt_button]