Oprava již do 30 minut

Jak efektivně zabezpečit Facebook- část II.

Jak efektivně zabezpečit Facebook- část II.

V předchozí části jsme si objasnili, proč je důležité používat kombinace písmen a čísel při tvorbě silných hesel, prostřednictvím kterých si můžeme dobře a kvalitně zabezpečit náš účet. Samotné heslo je však pouze jedním prvkem z celé série možností, díky kterým můžeme docílit téměř stoprocentní bezpečnosti.

Upozornění na přihlášení

Druhým bodem, sloužícím ke zvýšení celkové bezpečnosti je zapnutí upozornění na přihlášení do našeho účtu. K čemu vlastně používat tuto funkci? Jak již bylo zmíněno v předchozím bodě, útočníci hledají stále nové možnosti, díky kterým by mohli získat naše bezpečnostní údaje, aniž by se museli přiklonit k samotné generaci hesla.

Pokud se již útočníkovi nějakým způsobem podaří získat heslo, které využíváme pro přihlašování do našeho Facebookového účtu, díky upozornění na přihlášení můžeme být ihned informování o veškeré aktivitě, která se děje na našem účtu. Jedná se o velmi dobrou funkci, prostřednictvím které můžeme být včasně varování o jakékoli zvláštní aktivitě, které se na našem účtu děje a o které bychom jinak neměli povědomí.

Aktivace upozornění je velmi snadná. Při kliknutí na ikonu zámečku se nám zobrazí rozbalovací okno, na jehož spodní části také nalezneme možnost Podívejte se na další nastavení. Přes Výstrahy při přihlášení se dostaneme k Dostávat upozornění. Zde si již stačí zvolit, že chceme upozornění dostávat na naši emailovou adresu a celý proces je u konce.

Další možností pro zvýšení celkové bezpečnosti je také spravování soukromí a omezení přístupu k našim fotkám a příspěvkům lidem, kteří nepatří mezi naše přátele. Díky této funkci můžeme mít jistotu, že naše příspěvky uvidí pouze lidé, kteří nás znají a u kterých nehrozí vysoká míra zneužití daných informací.

Buďte ostražití

Ať již používáte sebelepší antivir, nikdy si nemůžete být plně jisti svou bezpečností. Antivir má pouze omezené možnosti, prostřednictvím kterých může reagovat na nově vznikající hrozby. Chcete-li mít jistotu, že jste dobře chráněni před nezvanými hosty, můžete využít naší bezplatné profesionální diagnostiky, díky které můžete velmi snadno objevit všechny nebezpečné soubory, ohrožující vaši bezpečnost.

[dt_button link=“https://nejdeto.cz“ size=“big“ color_mode=“custom“ color=“#ff3a3a“]SPOJIT ZDARMA S TECHNIKEM[/dt_button]