Oprava již do 30 minut

Jak efektivně zabezpečit Facebook – část I.

Jak efektivně zabezpečit Facebook - část I.

Nejznámější, nejpopulárnější a také nejvíce využívaná sociální síť – přesně tak by se dal označit Facebook, který se stal fenoménem 21. století. Kdo dnes není na Facebooku, jako by ani neexistoval. Vznikají zde nová přátelství, obnovují ta stará, někdo dokonce začal milostný vztah. Vysoká popularita této sociální sítě však s sebou nese také svá rizika.

Bezpečnost na prvním místě

Stále častěji se můžeme setkat s pokusy útočníků o nabourání se do účtu daného uživatele, ať již za účelem jeho poškození nebo zneužití daného účtu. V každém případě se jedná si násilný zásah do našeho soukromí, o který asi nikdo z nás nestojí. Chceme-li těmto zásahům předejít, potřebujeme dobře zabezpečený účet, abychom mohli zásahy nezvaných hostů co nejvíce a nejúčinněji eliminovat.

Základem všeho je dobré heslo, které by mělo obsahovat velká i malá písmena, stejně jako číslice nebo další neobvyklé znaky. Čísla můžeme také využít pro nahrazení určitých druhů písmen tak, aby vizuálně heslo dávalo jasný smysl, ale z hlediska technického bylo velmi obtížně prolomitelné nebo odhadnutelné. Častou chybou také bývá používání jednoho univerzálního hesla na několik různých internetových služeb a aplikací.

Velmi obvyklým způsobem prolamování zabezpečení Facebookových účtů bývá spoléhání se na fakt, že daný uživatel dané heslo využívá také například pro svůj emailový účet. Můžete si sice myslet, že máte svůj email zabezpečen velmi kvalitně, jsou zde však postupy, prostřednictvím kterých se toto heslo poměrně snadno a minimální námahou získat, a to dokonce od samotného provozovatele.

Nechceme-li si pamatovat mnoho různých hesel, můžeme využívat jedno univerzální, které však budeme na základě střídání velkých a malých písmen obměňovat. Tím si nemusíme pamatovat celý slovník, ale pouze jedno univerzální heslo, pro které si určíme různé způsoby střídání a nahrazování písmen.

Pozor na nezvané hosty

Ohrožen nemusí však být pouze váš Facebookový účet, ale také samotný počítač. Chcete-li si být jisti, že váš počítač nebyl nakažen zákeřným virem, můžete využít naší bezplatné profesionální analýzy, kterou můžete ihned získat zcela ZDARMA.

[dt_button link=“https://nejdeto.cz“ size=“big“ color_mode=“custom“ color=“#ff3a3a“]SPOJIT ZDARMA S TECHNIKEM[/dt_button]