Jak je to s koncem Windows XP? Apokalypsa nás 8.dubna nečeká.

Co znamená konec podpory Windows XP?

Microsoft poskytoval podporu pro Windows XP posledních 12 let.

Už od 8. dubna 2014 nebude dostupná technická podpora pro Windows XP, včetně automatických aktualizací, které pomáhají chránit váš počítač. Microsoft k tomuto datu taky přestane v systému Windows XP nabízet ke stažení program Microsoft Security Essentials. (Pokud už máte program Microsoft Security Essentials nainstalovaný, budete po omezenou dobu dál dostávat aktualizace s antimalwarovými signaturami. To ale neznamená, že váš počítač bude v bezpečí, protože Microsoft už nebude poskytovat aktualizace zabezpečení, které pomáhají chránit váš počítač.)

„POZOR! Konec podpory se vztahuje i na produkt Microsoft Office 2003.“

Pokud budete Windows XP dál používat i po ukončení podpory, bude váš počítač fungovat, ale bude zranitelnější vůči bezpečnostním hrozbám a virům. Čím dál víc výrobců softwaru a hardwaru bude optimalizovat svoji nabídku pro novější verze Windows, a proto můžete očekávat, že narazíte na větší počet aplikací a zařízení, které ve Windows XP nebudou fungovat.

Takže vaše XP klidně používejte dále. Bez problémů na nich zatím poběží moderní prohlížeče jako je Google Chrome nebo Firefox. Zobrazíte tedy bez větších problémů i ty nejmodernější webové stránky a služby.

Zásadní je to, že je třeba počítač co nejdříve správně aktualizovat, vyčistit a nainstalovat antivirové řešení, které bude plně aktualizované i po 8.4.2014.

Další možností je přechod na Windows 7, který je možný díky službě NEJDETO.CZ realizovat na dálku. Online zálohujeme vaše stará data a nainstalujeme nový systém Windows 7 bez toho, že s počítačem musíte někam chodit.

Obě uvedené možnosti konzultujte s naším technikem. Spojit se s ním můžete ihned pomocí následujícího tlačítka.

 

[dt_button size=“big“ animation=“none“ color=“red“ link=“https://nejdeto.cz/spojit/“ https://nejdeto.cz/spojit/“true“]SPOJIT ZDARMA S TECHNIKEM[/dt_button]