Jak se chránit na dovolené

Jak se chránit na dovolené

Letní dovolená by měla být ve znamení klidu a odpočinku, kdy se snažíme zapomenout na všechny problémy spojené s prací a uspěchaným stylem života. Opak však bývá pravdou, neboť stále více i na letní dovolené vyžadujeme možnost připojení k internetu, abychom mohli stále zůstávat bez omezení s okolním online světem.

Nebezpečí číhá všude

Při připojování se k internetu na letních resortech však většina uživatelů velmi často podceňuje celkové zabezpečení připojení a vlastního zařízení, které tak může být velmi často vystaveno velkému množství negativních vlivů.

Zkuste si jenom vzpomenout, kdy jste naposled ručně kontrolovali stav vašeho antiviru, popřípadě, kdy byl vůbec váš antivir aktualizován. Určitě tomu již nějaký ten měsíc bude. Viry se vyvíjejí rychleji, než je antivirové společností zvládají detekovat. Stačí, abychom zapomněli na několik měsíců aktualizovat naše zabezpečení, a nezvaný host může využít zadních vrátek, které si již dříve mohl v našem zařízení přichystat.

Kromě samotného antiviru bychom také měli myslet na kvalitní firewall, který by měl poskytovat základní ochranu před proniknutím do našeho počítače. Kvalitní zabezpečí je však pouze základem, neboť přihlašováním se k našim účtům přes nezabezpečené připojení můžeme ohrozit naši bezpečnost více, než si sami myslíme.

Příkladem může být přihlašování se do internetového bankovnictví přes veřejnou Wi-Fi síť, ke které mají přístup stovky turistů, mezi nimiž se také můžou skrývat zákeřní útočníci. Musíme-li nutně kontrolovat náš účet, měli bychom raději vyhledat kvalitní a zabezpečené připojení, u kterého si můžeme být jisti jeho zabezpečením.

Neviditelný útočník

Pokud jste již na letní dovolené byli a museli se nutně připojovat k veřejným Wi-Fi sítím, doporučujeme využít naší bezplatné diagnostiky počítače, na základě které si můžete snadno, rychle a zcela ZDARMA nechat provést profesionální analýzu vašeho počítače. Nepodceňujte vaši bezpečnost a nechte si provést analýzu ještě dnes.

[dt_button link=“https://nejdeto.cz“ size=“big“ color_mode=“custom“ color=“#ff3a3a“]SPOJIT ZDARMA S TECHNIKEM[/dt_button]