Oprava již do 30 minut

Jak se obejít bez Microsoft Office

Jak se obejít bez Microsoft Office

Píšete často na počítači? Používáte často Word, Excel nebo Power Point? Potom si jistě bez těchto programů svůj život neumíte představit. Občas se však stane, že musíme přeinstaloval operační systém nebo kupujeme nový počítač a nemáme žádné instalační CD, ze kterého bychom mohli nainstalovat legální verzi tohoto slavného Office balíku. Dnes si povíme něco o tom, že existují bezplatné alternativy, se kterými můžete pracovat stejně efektivně a navíc zcela zdarma.

Open Office

Kdo se již někdy setkal s operačním systémem Linux, určitě dobře také zná kancelářskou sadu Open Office, která navíc funguje na open source platformě, díky které ji můžou různí uživatelé dále upravovat a vylepšovat.

Jedná se o bezplatnou kancelářskou sadu, která obsahuje stejné alternativy programů, jaké nalezneme u Microfost Office. Ať již potřebujeme Word pro vytváření dokumentů, Excel pro práci s tabulkami a databázemi nebo Power Point pro vytváření dynamických prezentací, všechny tyto možnosti můžeme naleznou také zde. A co víc, celkový design těchto programů je navíc velmi podobný, jako slavná Office sada, tak že práce s ní je mnohem jednodušší, než by se mohlo zdát.

Mnoho lidí se v případě přechodu na jiný kancelářský balík obává problémů s kompatibilitou souborů, které jsou v podobných programech vytvářeny. Mezi jednu z velkých výhod Open Office patří také fakt, že dokumenty, které vytvoříme, můžeme navíc jednoduše ukládat jako .doc, díky čemuž je může také bez problémů otevřít kdokoli, kdo vlastní kancelářskou sadu od společnosti Microsoft.

Nevýhody Open Office? Neznáme!

Jedinou nevýhodou, na kterou v případě této bezplatné kancelářské sady můžeme narazit, je absence známého Outlooku, určeného pro práci s elektronickou poštou. Naštěstí však i tento problém můžeme bez problémů vyřešit, neboť je Outlook bez problémů stažitelný na hlavním webu společnosti Microsoft, ať již jej chceme na iOS nebo Windows.

Nevíte-li si s instalací Open Office nebo Outlooku rady, můžete se bez obav také obrátit na naše techniky, kteří vám rádi rychle a efektivně pomůžou vyřešit váš problém.

[dt_button link=“https://nejdeto.cz“ size=“big“ color_mode=“custom“ color=“#ff3a3a“]SPOJIT ZDARMA S TECHNIKEM[/dt_button]