Oprava již do 30 minut

Jak vyčistit počítač

Jak vyčistit počítač a zvýšit výkon

Zakoupíme-li nový počítač, těšíme se vysokému výkonu a velkému prostoru na našem pevném úložišti. Čím déle však náš počítač používáme, začíná se zpomalovat, místa ubývá a najednou zjišťujeme, že výkon již dávno není takový, jaký býval. Jedná se zkrátka o situaci, do které se dříve nebo později dostane každý z nás.

Proč se počítač zpomaluje

Přesto, že si při každodenní práci dáváte pozor, abyste nestahovali nebezpečné soubory,  vaše zařízení již začíná ztrácet výkon a sebemenší operace se stává dlouhotrvající noční můrou. Důvodů, proč k tomuto nežádanému faktu dochází, je hned několik.

Jedním z velmi častých problémů bývají webové prohlížeče, které neustále ukládají různé druhy souborů a dat a ta následně při prohlížení webů využívá. Čím déle počítač používáme, tím více dat je také ukládáno. Mezi další faktory, stojící za nechtěným zpomalováním počítače také stojí různé dokumenty, které jsme před několika lety vytvořili a dávno na ně zapomněli. V neposlední řadě se můžeme také zmínit o stažených souborech, které se ukládají na náš disk a jejichž mazání často zapomínáme.

Jak zrychlit počítač

Nic není neřešitelné a také výkon se dá počítači navrátit zpět. Naštěstí existují specializované programy, prostřednictvím kterých můžeme nechat náš počítač vyčistit a zbavit všeho přebytečného odpadu. Jedním z nejlepších programů tohoto druhu je bezesporu CCleaner, který je speciálně určen pro vyhledávání a mazání všech nepotřebných a nepoužívaných souborů, čímž může částečně zrychlit váš počítač. Tento program můžete stáhnout na různých webech, jako je Slunečnice nebo stahuj.cz . Obáváte se, že byste mohli nechtěně nenávratně smazat soubory, které potřebujete a které jsou pro vás důležité? Obraťte se na naši podporu a získejte pravidelní online servis s našim technikem.

Druhou možností je přeinstalování operačního systému, kterým můžeme smazat všechna data, která počítači ubírala výkon. Jedná se o nejúčinnější možnost, díky které získáte zpět 100% svého výkonu. S přeinstalováním systému však také vznikají problémy, týkající se zálohování potřebných dat, jako jsou fotky nebo dokumenty. Nejste-li si jisti, jestli přeinstalování systému bez problémů zvládnete, neváhejte se obrátit na naše techniky, kteří vám rádi s celým problémem pomůžou a udělají za vás všechnu práci.

[dt_button link=“https://nejdeto.cz“ size=“big“ color_mode=“custom“ color=“#ff3a3a“]SPOJIT ZDARMA S TECHNIKEM[/dt_button]