Končí podpora starších Windows 8.1. Od 10.6. jsou bez záplat

Každý uživatel nejnovějšího operačního systému od Microsoftu si musí nainstalovat Update, který firma vydala v dubnu. Bez něj nemůže instalovat žádné další aktualizace.

V úterý 10.6. Microsoft vydal další várku záplat pro své produkty. Je jich sedm a zahrnují produkty jako Windows, Internet Explorer, MS Office a Lync. Nechybí mezi nimi ani záplata na kritickou chybu Internet Exploreru a Windows.

Opravy jsou dostupné pro všechny podporované operační systémy s výjimkou Windows 8.1, tedy přesněji řečeno s Windows 8.1 bez velkého dubnového rozšíření Update. Pokud jste se tedy ještě neodhodlali, zda vámi provozované Windows 8.1 doplníte o řadu nových funkcí, které Update přináší, máte nejvyšší čas.

V opačném případě se budete potýkat s podobnými problémy jako uživatelé Windows XP, kterým v dubnu vypršela po 13 letech podpora a nyní jsou bez aktualizací a záplat. Jejich uživatelé tak nyní nebudou moci využít aktuální opravy, z nichž třeba ta pro Internet Explorer se jich také týká. Bezpečnější tak bude využívat jiný prohlížeč, jehož tvůrci Windows XP ještě podporují.

 

Pokud si nevíte rady s aktualizací Update na Windows 8.1, spojte se s naším technikem, který tento zákrok může provést online.

 

Zdroj:Microsoft, Technet