Nebezpečný virus, co si s námi hraje: část I.

Nebezpečný virus, co si s námi hraje: část I.

Stahujete filmy nebo hry z veřejných úložišť? Navštěvujete pornostránky s lechtivým obsahem? Potom jste si také mohli povšimnout, že se všemi zmíněnými aktivitami jsou spojeny reklamy a vyskakující okna, nebádající nás k navštívení nějakého webu. Často si však můžeme touto cestou do počítače nainstalovat také virus, který může mít mnoho podob.

Virus, který vydírá

Hlavní problematikou, o které si budeme povídat, je stále častěji se do popředí dostávající druh viru, veřejně známý jako Ransomware. Co je vlastně samotný Ransomware? Jedná se o speciální druh viru, jehož hlavním cílem je znemožnění přístupu k datům počítače a následné vydírání daného uživatele.

Tento vir se nejprve začal šířit na území Ruska, kde se stal mezi počítačovými útočníky velmi populárním. Postupem času však začal putovat do dalších částí světa, až se nakonec rozšířil po celém internetu. Na rozdíl od jiných zákeřných virů zde však máme možnost, jak o naše soubory nepřijít. Touto možností je zaplatit požadovanou částku tak, aby nám byl virem opět umožněn přístup k našemu počítači.

Nedojde-li zaplacení požadované částky, virus může naše data smazat nebo znemožnit jejich používání, v důsledku čehož můžeme přijít o všechny naše fotky, videa, ale také důležité dokumenty nebo třeba faktury.

Přesně takový Ransomware se začal šířit také českým internetem. Na rozdíl od jiných virů si však s námi chce hrát, podobně, jako ve známém hororu Saw. V hlavní roli zde stojí známá postava z tohoto filmu, začínající známou hláškou „I want to play“.

Je můj počítač v bezpečí?

Chcete-li se aktivně chránit proti všem nebezpečným virům, kolujícím po internetu, můžete využít naší bezplatné online podpory, prostřednictvím které si můžete nechat provést profesionální analýzu vašeho počítače.

Nebezpečí číhá na každém rohu a napaden může být také váš počítač. Nečekejte, až přijdete o všechna vaše data a nechte si provést kompletní analýzu zcela ZDARMA.

Pokračovat na druhý díl –>

[dt_button link=“https://nejdeto.cz“ size=“big“ color_mode=“custom“ color=“#ff3a3a“]SPOJIT ZDARMA S TECHNIKEM[/dt_button]