Nebezpečný virus, co si s námi hraje: část II.

Nebezpečný virus, co si s námi hraje: část II.

V předchozí části článku jsme si pověděli o nebezpečí Ransomwaru, který koluje internetem a znemožňuje uživatelům přístupu ke svým datům. Jedním takovým je také Ransomware, který se objevil v posledních dnech a chce si s námi hrát po vzoru známého filmu Saw.

Chci si hrát

I want to play“ – přesně to je hláška, se kterou se můžeme setkat, nakazí-li se náš počítač tímto nebezpečným Ransomwarem. Okno s textem nás následně začne nabádat k tomu, abychom do hodiny zaplatili požadovanou částku ve výši 40$ v Bitcoinové podobě, jinak nám bude smazán jeden soubor.

Pokud tak neučiníme, soubor bude smazán a hra pokračuje dále. S každou další hodinou, kterou musí vir čekat, nám bude smazán dvojnásobek souborů. Za druhou hodinu to tedy budou soubory dva, poté čtyři, osm a můžeme počítat do nekonečna, nebo spíše koncového počtu vašich souborů, uložených na pevném disku.

To však není vše. Pokud bychom se rozhodli systém restartovat, budeme přísně potrestáni v podobě 1000 smazaných souborů. Několik takových restartů nám může proto zajistit velmi kvalitní nevratné vyčistění našeho fyzického úložiště. Lákavá nabídka, že?

Jak se aktivně chránit

Nejjednodušší ochranou je pravidelné zálohování dat. Budeme-li mít data uložena mimo běžně používané úložiště, žádný Ransomware nám vrásky na čele neudělá. Dalším důležitým krokem je také pravidelná aktualizace našeho antiviru a operačního systému.

Nevíte, jak všechno toto zabezpečení provést? Nezoufejte. Využijte naší technické podpory a nechte si veškeré instalace provést na dálku od našich specialistů. Můžete také využít naší bezplatné diagnostiky, díky které můžete získat povědomí o všech hrozbách, nacházejících se ve vašem počítači.

[dt_button link=“https://nejdeto.cz“ size=“big“ color_mode=“custom“ color=“#ff3a3a“]SPOJIT ZDARMA S TECHNIKEM[/dt_button]