Internetem koluje nový škodlivý program, který útočí na uživatele Seznam.cz Emailu. Tento program se tváří jako oficiální aplikace Seznam.cz, ale opak je pravdou. Cílem programu je přesvědčit uživatele e-mailu, že se jedná o oficiální aplikaci do chytrého telefonu, která by měla zajišťovat jednoduchou a bezpečnou práci s poštovním klientem ve smartphonu. Ale ve skutečnosti si nainstalujete do svého mobilního telefonu škodlivý program a třetí strana bude sledovat dění ve vašem smartphonu.

Aplikace zvaná One-Time-Password je nová verze malwaru, která je zacílená na uživatele Seznam.cz Emailu. Tato hrozba vystupuje pod názvem Win32/PSW.Papras.CX Trojan. Jedná se o modifikaci škodlivého kódu, který se nedávno objevil a zaměřoval se výhradně na bankovní sektor. Cílem útoku je, aby si uživatelé e-mailu nainstalovali aplikaci určenou pro mobilní telefon. Tato aplikace se má tvářit tak, že podporuje dvoufaktorovou autentizaci ke službám Seznam.cz, ale opak je pravdou. Doporučujeme, abyste tento e-mail neotvírali a hlavně neinstalovali žádné spustitelné soubory.

Již na první pohled se dá poznat, že se jedná o podvod. E-mail je psán velmi špatnou češtinou a v textu stojí: „Jsme rádi oznámit vás, že ted autorrizace na vášem accountu (úctu) akkaunt se stává jednodušše a bezpecneji. Seznam zavádí technologii One-Time-Password.“

Ve smartphonu se vám tato aplikace objeví pod názvem SeznamOTP.apk a po jejím nainstalování získá útočník přístup k vašemu telefonu. Díky této aplikaci je třetí strana schopna odposlouchávat, co v telefonu děláte, například na internetu. Může tak sledovat vaše hesla a dokonce dokáže manipulovat s příchozími textovými zprávami.

Pokud si nevíte rady , spojte se s naším technikem, který tento zákrok může provést online.