Nové bezpečností prvky od Seznam.cz

Nové bezpečností prvky od Seznam.cz

Používáte-li aktivně emailovou schránku od společnosti Seznam.cz, jistě jste si také mohli povšimnout nových bezpečnostních prvků, které nám umožňují ještě lépe zabezpečit náš email. Kromě prvků, kterých si můžeme jednoduše povšimnout zde je však také zabezpečení, o kterém mnozí nemají tušení.

Ověřování přihlašovacích údajů

Chceme-li se ujistit, že náš emailový účet bude dobře zabezpečen, můžeme naše zabezpečení doplnit o ověření kontaktním emailem nebo telefonním číslem, na které můžeme být v případě zapomenutého hesla nebo nepovedeného pokusu o přihlášení informování o nezvyklé aktivitě na našem účtu.

Z těchto důvodů se v posledních dnech můžeme setkat s formulářem, který nás při pokusu o přihlášení do emailu vítá a vyžaduje po nás tyto informace, jejichž sdělení však můžeme také odmítnout.

Na druhé straně celého zabezpečovacího procesu však stojí také funkce, kterou nevidíme a se kterou ve většině případů ani nepřijdeme do styku. Jedná se monitorování rychlosti zadávání přihlašovacích údajů nebo klikání myší. Jedná se o údaje, které jsou pro každého člověka zcela jedinečné, podobně, jako třeba otisk prstu nebo oční duhovka.

Toto zabezpečení by mělo sloužit proti nelegálním pokusům o přihlášení prostřednictvím specializovaných robotů, snažících se prolomit naše zabezpečení. Takový správně fungující robot je schopen zadávat až sto pokusů za sekundu, ve snaze o prolomení daného zabezpečení. Díky tomuto monitorovacímu systému si však můžeme být jisti, že již žádný robot nebude mít možnost prolomit naše zabezpečení, aniž by zadával naše přihlašovací údaje podobně, jako my.

Pozor na skryté hrozby

Internet je světem, kde na nás nebezpečí v podobě počítačových virů číhá na každém rohu. Tyto sofistikované programy se snaží nepozorovaně napadnout náš počítač, který poté můžou ovládat a odesílat naše citlivá data svému tvůrci.

Nejste-li si jisti, jestli váš počítač nebyl napaden nezvaným hostem, můžete si nechat provést naši bezplatnou profesionální diagnostiku, kterou od nás můžete získat zcela ZDARMA. Nečekejte, než přijdete o svá data a svěřte svůj počítače do rukou profesionálům.

[dt_button link=“https://nejdeto.cz“ size=“big“ color_mode=“custom“ color=“#ff3a3a“]SPOJIT ZDARMA S TECHNIKEM[/dt_button]