V průběhu posledních několika let zaznamenal svět velmi rychlý rozvoj, ať již šlo o vývoj počítačů, tabletů, mobilních telefonů nebo internetu. Právě internet se stal fenoménem dnešní doby, díky čemuž nám přináší nezměrné množství výhod. Ať již hledáme levné letenky, nový mobilní telefon nebo chceme sdílet naše fotky s přáteli, prostřednictvím internetu se můžeme z pohodlí našeho domova spojit s celým světem.

U sdílení fotek a myšlenek se dnes pozastavíme, neboť právě tuto možnost nám již po mnoho let umožňuje jedna z největších světových sociálních sítí – Facebook. S rostoucím počtem uživatelů se tvůrci této populární sociální sítě snaží web obohacovat o nové funkce, které by mohly návštěvníkům ulehčit práci s veškerým sdíleným obsahem.

Se dvěma takovými funkcemi přišli také nyní. Jedna z nich se týká samotného sdílení dat, neboť nově vydané rozšíření by mělo umožnit webovým vývojářům vytvářet design webu tak, aby uživatelé Facebooku mohli webový obsah jednoduše s kýmkoli sdílet. Spolu se sdíleným obsahem mohou uživatelé také bez problémů vložit komentář, kterým můžou daný obsah blíže doplnit.

Druhým rozšířením je možnost ukládání Facebookového obsahu, který si můžete zobrazit kdykoli, kdy na něj budete mít chuť a také čas. Jedná se o velmi dobrou funkci, neboť při pročítání našeho timeline často narazíme na zajímavý článek, na který však momentálně nemáme čas. Díky možnosti uložení si můžeme tento článek jednoduše založit a později se k němu vrátit, aniž bychom museli v danou chvíli ztrácet čas jeho čtením.