Oprava již do 30 minut

Oprava Windows XP online. Jediný servis, který vám je udrží na živu.

Windows XP oprava online. Jediný servis, který vám je udrží na živu.

Ačkoliv jsou Windows XP již téměř 3 roky mrtvý operační systém bez jakékoliv podpory, stále je u nás využívá množství uživatelů. Je to sice možné, ale je třeba systém správně udržovat a zabezpečit, jinak vám reálně hrozí napadení z internetu. Co vše lze na starých Windows XP provozovat se v následujícím článku nedozvíte, ale poradíme vám, jak je používat pro běžnou práci.

Zapomeňte na Internet Explorer 8 (IE8)

            Posledni dostupnou verzí prohlížeče internetu pro Windows XP je Microsoft Internet Explorer 8. Ačkoliv se spousta uživatelů neustále snaží instalovat verzi novější, nelze to. Prostě ji nenainstalujete. Aktuální operační systémy Windows používají verzi IE11 a prohlížeč EDGE.

IE8 je velmi zastaralý prohlížeč, který již nedokáže zobrazit aktuální internetové stránky a obsahuje množství známých bezpečnostních děr. Nejen že nepřehrajete online žádné video ve formátu Adobe Flash (typicky na youtube.com), ale navíc se během přihlašování například na email vystavujete velkému riziku krádeže hesla. Pokud příjdete o vaše heslo do emailu a získá ho útočník, počítejte s tím, že email také zneužije k nelegálním akcím. Minimálně k rozesílání spamu.

Internet Explorer 8 tedy v žádném případě již nepoužívejte k přístupu na internet!

Nefunkční aplikace pod Windows XP

Aby aplikace správně fungovaly, je třeba je pravidelně aktualizovat. Problém je v tom, že výrobci aplikací již s Windows XP nepočítají, takže po aktualizaci vám většinou přestanou fungovat. Velkým příkladem je aplikace Skype, která v poslední verzi nefunguje vůbec. Stejný osud potkal i Avast Antivirus, který pod Windows XP také nefunguje (po poslední aktualizaci).

Pokud v počítači nebudete mít fungující ochranu a bezpečný prohlížeč, je jen otázkou času, kdy bude zneužit. Pokud počítač nechcete fyzicky odpojovat od internetu vytažením kabelu, můžete využít naše služby.

Servis pro počítače s Windows XP je trochu složitější, ale účinný. Provedeme ho na dálku, přes internet a počítač nastavíme a zabezpečíme tak, abyste ho mohli v klidu ještě používat pro běžnou práci.

Pro servis stačí kliknout na tlačítko „SPOJIT S TECHNIKEM“ v pravém sloupci této stránky.

[dt_button link=“https://nejdeto.cz“ size=“big“ color_mode=“custom“ color=“#ff3a3a“]SPOJIT ZDARMA S TECHNIKEM[/dt_button]