Oprava již do 30 minut

Otravný malware Ask.com Toolbar

Otravný malware Ask.com Toolbar

Patříte mezi milovníky freeware programů, které jsou často volně dostupné ke stáhnutí na různých specializovaných serverech? Potom jste se již možná někdy také setkali s velmi otravným a často nevědomky instalovaným malwarem Ask.com Toolbar, který se velmi rád nevybíravě vtírá do našeho vyhledávače.

Co je malware

            Velmi jednoduše, jedná se o škodlivý software, který vznikl za účelem nakažení počítače specializovanými programy, jejichž cílem často bývá ukradení a zneužití dat z počítače, zotročení počítače nebo jeho celkové zničení.

Mezi nejčastější podoby malwaru patří počítačové viry a červi. Další často používanou podobou jsou také zpětná vrátka, která slouží k manipulaci s počítačem bez vědomí uživatele. Díky zpětným vrátkům se může hacker dostat do počítače a nahrát do něj další specializované viry nebo naopak data z počítače stahovat.

Je Ask.com Toolbar nebezpečný?

            Jak již bylo řečeno, Ask.com Toolbar bývá označován jako malware. Ve skutečnosti toto označení získal zejména kvůli faktu, že se často samovolně nahrává do počítače spolu s dalšími programy a následně mění nastavení prohlížeče a vyhledávače.

Pravdou je, že nikdo zcela přesně neví, do jaké míry může být tento Toolbar nebezpečný, neboť jeho hlavním úkolem je fungovat jako vyhledávač. Na rozdíl od jiných vyhledávačů, jako je Seznam nebo Google však lidem účelně podsouvá partnerské weby, ze kterých dané společnosti plynou zisky. Vyloučen navíc také není fakt, že tento Toolbar může monitorovat práci na vašem počítači, následkem čehož se stáváte zranitelnějšími.

Jak se chránit

            Pokud se vám již tento toolbar stačil nainstalovat, můžete využít našich bezplatných služeb, prostřednictvím kterých vám zcela zdarma provedeme kontrolu vašeho počítače. Nejste si jisti, jestli se váš počítač již podobným softwarem nemohl nakazit? Naši technici vám rádi počítač odborně zkontrolují tak, abyste mohli bez problémů bezpečně používat váš počítač i nadále.

[dt_button link=“https://nejdeto.cz“ size=“big“ color_mode=“custom“ color=“#ff3a3a“]SPOJIT ZDARMA S TECHNIKEM[/dt_button]