Oprava již do 30 minut

Pozor! Android v ohrožení

Pozor! Android v ohrožení

Vlastníte chytrý mobilní telefon nebo tablet s operačním systémem Android? Poté by vás taky mohlo zajímat, jaké všechny hrozby na vás při používání vašeho chytrého miláčka číhají a jak jim můžete předcházet.

Čím je naše zařízení ohroženo

Operační systém Android patří mezi nejrozšířenější formu mobilního operačního systému. Můžeme jej naleznout na chytrých mobilních telefonech, tabletech, chytrých televizích nebo také minipočítačích. Na toto rozšíření reaguje také celková nabídka aplikací a her, kterých můžeme na Google Play naleznout okolo 150 milionů.

Podobně jako vývojáři, tak i hackeři se snaží využít tohoto velkého rozšíření, aby se na něm mohli sami obohatit. Z tohoto důvodu vznikají stále nové a důmyslné viry, číhající na naše mobilní zařízení na každém kroku. Některé viry mohou odesílat svému tvůrci naše citlivé údaje, SMS a emaily. Takovým virům říkáme Spyware a jeho přítomnost v zařízení není ve většině případech možno odhalit.

Další možností je Ransomware, jehož jediným cílem je uzamknout zařízení a znemožnit jeho používání za účelem vydírání jeho uživatele. Uživateli pak nezbývá nic jiného, než přistoupit na požadavky útočníka a danou částku zaplatit, aby mohl dál své zařízení využívat.

Před všemi těmito viry se můžeme chránit specializovanými antiviry, které můžeme naleznout také na Google Play. Samotný antivir nám však také nemůže zajistit stoprocentní zabezpečení. Velmi důležitou součástí naší ochrany by také měla být vlastní ukázněnost, neboť velká část virů se šíří prostřednictvím souborů, stahovaných mimo Google Play.

Ohrožen je také Windows

Stejně, jako je tomu u Androidu, tak i zařízení s operačním systémem Windows se často stávají cílem kybernetických útočníků. Chcete-li mít jistotu, že je vaše zařízení v bezpečí, můžete využít naší bezplatné profesionální diagnostiky, kterou od nás můžete získat zcela ZDARMA. Nečekejte, až bude pozdě a nechte si provést bezplatnou analýzu ještě dnes.

[dt_button link=“https://nejdeto.cz“ size=“big“ color_mode=“custom“ color=“#ff3a3a“]SPOJIT ZDARMA S TECHNIKEM[/dt_button]