Pozor na nezvané pozorovatele

Pozor na nezvané pozorovatele

Průběžně vás informujeme o různých virech a kybernetických hrozbách, kolujících po internetu. Můžeme se setkat s mnoha různými druhy virů ohrožujícími náš počítač a také data, která v něm uchováváme. Vždy však nemusí být ohrožena pouze naše digitální bezpečnost, ale také samotné soukromí, o čemž si povíme dnes.

Nebezpečné webové kamery

Používáme-li notebook, s největší pravděpodobností bude vybaven také webovou kamerou, která se již stala nepsaným standardem všech notebooků, ale také tabletů nebo chytrých mobilních telefonů. Webová kamera je velmi skvělý nástroj, díky kterému můžeme vést online hovory a být v kontaktu s našimi blízkými, ale také ji můžeme využívat pro obchodní jednání nebo pohovory.

Jednoduše řečeno, webová kamera se stala velmi přínosným nástrojem, který nám v mnohých případech ulehčuje život. Všechno dobré je však také pro něco zlé a jinak tomu není ani zde. Právě webové kamery se staly ohroženou součástí našeho počítače.

Prostřednictvím webové kamery nás může útočník sledovat při práci, poslouchat naše rozhovory a pozorovat veškerou naši činnost. Můžete si říci, k čemu by komu bylo vidět mne při práci. Naše notebooky a chytrá zařízení však často nepoužíváme pouze k práci, ale také k zábavě. Za zmínku například stojí sledování pornografie a s ní spojené činnosti.

Toto nebezpečí se týká počítačů a notebooků se všemi druhy operačních systémů, ať již jde o Windows, Linux nebo OS X. Z tohoto důvodu také lidé začali přelepovat své webové kamery jednoduchou nálepkou, kterou znemožní nezvanému hostu pozorovat majitele při své práci. Jedním z těchto lidí je také Mark Zuckerberg, zakladatel a majitel nejznámější sociální sítě Facebook.

Jak se chránit

Chcete-li si být jisti, že váš počítač v bezpečí a nehrozí vám sledování od cizích útočníků, můžete si nechat provést naši bezplatnou profesionální analýzu počítače, kterou od nás můžete získat zcela ZDARMA. Nespoléhejte se na nespolehlivé antiviry a nechte si prověřit váš počítač ještě dnes.

[dt_button link=“https://nejdeto.cz“ size=“big“ color_mode=“custom“ color=“#ff3a3a“]SPOJIT ZDARMA S TECHNIKEM[/dt_button]