Pozor na podvodné pokemony

                Během posledních dnů se světem internetu jako lavina začala šířit nová hra pro chytré telefony Pokemon Go, kterou si již během prvních několika dnů oblíbily tisíce nadšených fanoušků. Hra nabyla velmi vysoké popularity, avšak kvůli omezené dostupnosti se stala velmi žádaným a často marně vyhledávaným zbožím.

Volně stažitelné verze Pokemon Go

                Zanedlouho po spuštění, kdy hra nabyla vysoké popularity, se začaly internetem šířit také další volně dostupné verze, prostřednictvím kterých si můžou tuto slavnou hru zahrát také lidé ze zemí, jimž nebyla samotným výrobcem zpřístupněna. Můžeme si říci sláva, konečně si můžeme také zahrát. Celá tato problematika však s sebou nese jedno velké ALE.

Tím ALE je fakt, že takto dostupné verze jsou různými způsoby svými autory upraveny a často nesou škodlivé kódy, jejichž hlavním cílem je nakažení vašeho chytrého telefonu. Takto nakažený telefon se může chovat stejně jako dříve. Na pozadí zařízení však mohou probíhat skryté procesy, o nichž nemusíme mít žádné ponětí.

Hlavním cílem útočníků je vidina zisku. Proto se také prostřednictvím těchto útoků snaží získat citlivá data, jako jsou přístupová hesla k našim internetovým účtům, internetovému bankovnictví nebo třeba herním účtům. Můžeme se také setkat s odesíláním premiových SMS, prostřednictvím kterých mohou útočníci z napadeného telefonu získat další peníze.

Pozor na počítačové hry

                S podobným problémem se však dlouhodobě setkáváme také u počítačových her, které se hráči mnohdy snaží zdarma stáhnout ze specializovaných webových stránek. Komu by se chtělo platit tisíce korun, když můžeme danou hru stáhnout zdarma, že? Zveřejňované hry však podobně, jako je tomu u mobilních her, často obsahují různé druhy nebezpečných souborů, které mohou velmi negativně ovlivnit nebo poškodit váš počítač.

Chcete-li se účinně proti těmto hrozbám chránit, můžete využít naší bezplatné profesionální diagnostiky, kterou od nás můžete získat zcela ZDARMA. Nečekejte, že váš počítač ovládnou hackeři a proveďte analýzu ještě dnes.

SPOJIT ZDARMA S TECHNIKEM