Oprava již do 30 minut

Pozor na Pokemon GO

Pozor na Pokemon GO

Patříte mezi milovníky chytrých telefonů a tabletů? Hrajete rádi nejnovější hry, se kterými rádi zabíjíte dlouhé chvíle? Potom jste si také již možná stačili povšimnout nově vydané hry Pokemon GO, kterou si za posledních několik dnů zamilovaly tisíce nadšených fanoušků.

Volný přístup k vašemu účtu

            O tom, že se jedná o velmi povedenou hru, jistě není pochyb. Na svědomí ji má známá vývojářská společnost Nintendo, kterou můžou mnozí z dřívějších dob znát zejména jako výrobce herních konzolí.

Málo-kdo již však ví, že tato skvělá hra v sobě nese skrytou chybu, díky které se může výrobce bez problémů dostat k velmi zajímavým datům hráče. Při přihlašování do hry dáváte společnosti Nintendo plný a neomezený přístup k vašemu Google účtu, skrze který se může dostat k údajům o vaší poloze, o vašich zájmech, ale také různé údaje týkající se vaší mobilní činnosti.

Za připomenutí stojí fakt, že tato hra není jedinou aplikací, která svému tvůrci umožňuje takto široký přístup k datům jejího uživatele. Na Google Play můžeme naleznout širokou škálu aplikací a her, ke kterým se často přihlašujeme skrze náš Google účet, díky čemuž dobrovolně poskytujeme naše data třetím stranám.

Pozor na internetové aplikace

            V ohrožení však nejsou jenom mobilní telefony ale také počítače, na kterých denně navštívíme širokou škálu webových stránek a aplikací. Přesto, že se můžete snažit pohybovat se na internetu bezpečně, nikdy si nemůžeme být plně jisti, jaká činnost probíhá na pozadí webové stránky.

Velmi často se tak můžeme setkat s ukládáním škodlivých Cookies nebo miniaturních infikovaných souborů, prostřednictvím kterých můžou provozovatelé webových stránek získávat citlivé údaje o vás a vaší počítačové činnosti.

Chcete být plně chráněni? Využijte naší bezplatné diagnostiky počítače a nechte si svůj počítač prověřit zcela ZDARMA. Neutrácejte zbytečně za složité a neúčinné programy. Dopřejte svému počítači profesionální servis, o jakém se mu nikdy ani nesnilo.

[dt_button link=“https://nejdeto.cz“ size=“big“ color_mode=“custom“ color=“#ff3a3a“]SPOJIT ZDARMA S TECHNIKEM[/dt_button]