Pozor na zavirované faktury

Pozor na zavirované faktury

O tom, že snahy internetových pirátů neznají mezí, asi není pochyb. Stále se tak setkáváme se stále sofistikovanějšími a propracovanějšími způsoby, jak se snaží napadnout naše počítače ve snaze ukradení našich přihlašovacích údajů.

Zavirovaná faktura od neznámé společnosti

V posledních dnech se začaly českým internetem šířit emaily obsahující fakturu za údajně provedené služby od neznámé firmy. Email se tváří jako zcela normální fakturační zpráva od IT společnosti, za určité služby, které měla pro nás provést.

Příloha tohoto emailu obsahuje také dokument formátu .doc, ve kterém bychom měli danou fakturu také naleznout. Mnoho lidí překvapených fakturou za služby, které si nevyžádali a ani také nedostali, zvědavě danou fakturu otevřou, aby zjistili, o co se vlastně jedná.

Otevřením dokumentu a odsouhlasením všech varování o možné bezpečnostní hrozbě se nám následně do počítače začnou stahovat nakažené soubory, které by nám měly umožnit danou fakturu otevřít. Jedná se viry, které mohou posloužit jako zadní vrátka pro případný další, mnohem větší útok. Tyto soubory také mohou sledovat naši činnost nebo provádět skryté operace na pozadí našeho systému.

Preventivní ochrana

Pokud denně vyřizujete větší množství emailů, měli byste zůstat na pozoru, neboť se můžete stát obětí této kybernetické hrozby také vy. Chcete-li si být jisti, že je vás počítač a veškeré soubory v bezpečí, můžete si nechat provést naši online bezplatnou analýzu od profesionálního technika, která nezabere více, jak deset minut a je zcela ZDARMA.

[dt_button link=“https://nejdeto.cz“ size=“big“ color_mode=“custom“ color=“#ff3a3a“]SPOJIT ZDARMA S TECHNIKEM[/dt_button]