Temná strana zrychlování internetu

Pokud se alespoň trochu zajímáte o svět počítačů a internetu, jistě jste si stačili povšimnout, že rychlost připojení se rok od roku zvyšuje. Jste-li zastánci častého stahování filmů a her, jistě jste tuto možnost uvítali. Optické kabely, které se pro přenos ultrarychlého internetu dnes používají, umožňují přenos dat rychlostí až 1GB za sekundu. Skvělá správa, ale..

Jak se říká, všechno zlé je pro něco dobré. V tomto případě však platí, že všechno dobré je pro něco zlé. Ptáte se proč? Inu, pokud jste již někdy navštívili web s pornografií nebo možností bezplatného sledování filmů, jistě jste narazili na velmi nepříjemný fakt, že s každým kliknutím je spojeno nechtěné otevření několika reklam, které začnou zahlcovat váš prohlížeč. Na reklamách ještě není nic špatného, ale realita vždy není tak přívětivá.

Pozor na zavirované reklamy

                Rychlý rozvoj internetu umožnil dnešním hackerům a vývojářům počítačových virů velmi rychle a nepozorovaně do počítače nahrát vir, který svou velikostí nemusí překročit několik málo kilobitů. Vlastníte-li připojení s rychlostí 100mb/s, jak dlouho bude trvat stáhnutí viru o velikosti jednoho kilobitu?

Odpověď je velmi jednoduchá – velmi malý zlomek sekundy. V běžném světě se jedná o nepostřehnutelný okamžik, kterého si však můžete později povšimnout velmi výrazně, neboť takto nahraný vir může začít na pozadí systému stahovat další soubory, díky čemuž se může váš počítač nakazit mnoha dalšími, horšími viry, aniž byste měli o této aktivitě jakékoli tušení.

Jak se bránit

Pokud si nejste jisti, jestli obsah, který prohlížíte, je plně bezpečný, doporučujeme vám využít našich bezplatných služeb, díky kterým si můžete nechat zcela zdarma zkontrolovat svůj počítač. S bezplatnou kontrolou můžete mít plnou jistotu, že se váš počítač nenakazil nežádoucím virem.

Ani nejlepší antivir nedokáže zabránit neočekávanému nakažení počítače, ke kterému s pomocí rychlého internetu dochází velmi často a také snadněji, než kdy jindy.

SPOJIT ZDARMA S TECHNIKEM