Oprava již do 30 minut

Ukradené emaily Yahoo

Před nedávnem se na americkém uživatelském tržišti The Real Deal objevila nabídka, týkající se prodeje 200 milionů uživatelských účtů, které byly společnosti Yahoo před několika lety ukradeny. Jedná se tedy o emaily uživatelů, vlastnících u Yahoo účet.

Pozor na špatné zabezpečení

            Jedná se o zprávu, která jistě otřásla světem, neboť se jedná o velmi vysoké číslo. Yahoo však nemusí být jedinou napadenou společností a emailovou platformou. Velmi podobně na tom mohou být také uživatelé Google účtů, které představují ještě vyšší bezpečnostní riziko, než je tomu v případě Yahoo.

V čem vlastně dané riziko spočívá? Největší nebezpečí hrozí uživatelům Google účtů zejména z toho důvodu, že Google poskytuje mnoho různých služeb, propojených skrze jeden uživatelský účet, s pomocí kterého se můžeme dostat ke všem datům.

Skvělým příkladem může být například operační systém OS Android, pro jehož používání si musíme vytvořit účet u Googlu, popřípadě naše zařízení propojit s již existujícím účtem. Náš účet následně můžeme používat pro přijímání emailů, vyhledávání, sledování videí na YouTube nebo zálohování dat.

Představte si, jaké škody by následně mohl napáchat útočník, kterému by se podařilo získat přístup k vašemu účtu. Tomuto riziku jsou denně vystaveny miliony lidí, čelících cíleným útokům. Dané útoky často spoléhají na slabé zabezpečení účtu, jehož heslo tak jde velmi snadno prolomit.

Chraňte své počítače

            Emaily a online účty nejsou jediným cílem útočníků. Stále častěji se můžeme setkat se zákeřnými viry, napadajícími naše počítače. Chcete-li se efektivně chránit, můžete využít naší bezplatné online analýzy a nechat si provést profesionální analýzu počítače zcela ZDARMA.

[dt_button link=“https://nejdeto.cz“ size=“big“ color_mode=“custom“ color=“#ff3a3a“]SPOJIT ZDARMA S TECHNIKEM[/dt_button]