Opět je tu další vlna podvodných emailů, která má jediný cíl a to je vylákat z uživatele osobní údaje a informace k bankovnímu ůčtu.

Pozor, tentokrát je email velmi dobře zpracován a dokonce je jako odesílatel uvedana Česká spořitelna. Tento email nebyl ani zachycen spam filtrem gmailu (google).

Text zprávy je následující (může se náhodně měnit):

Aktualizace účtu – Česká spořitelna

Vážený zákazníku,

Chtěli bychom Vám zdůraznit, že přístup do Vašeho internetového bankovnictví již brzy vyprší. Aby bylo možné i nadále využívat on-line bankovnictví, žádáme Vás o potvrzení svých údajů pomocí odkazu níže.
Pro aktualizaci svého on-line bankovního účtu klikněte zde

Bankovní účet bude automaticky obnoven, poté Vás bude kontaktovat jeden z našich zaměstnanců.

S pozdravem,
Klára Pačesová,
Agentka zákaznického servisu“

Pokud kliknete na odkaz v emailu, budete přesměrování na stránku „https://rodrigojucarep.com.br/Aktualizace2014/“

Zde už je jasné, že se jedná o podvodný web, tzv. phising. Stránka se tváří jako stránka České spořitelny a je na ní zobrazen formulář určený pro krádež dat, viz.obrázek.

V žádném případě data nezadávejte a zprávu ignorujte. Žádná banka na světě nikdy nepožaduje osobní údaje prostřednictvím emailu!

Stránky bezpečných institucí a společností poznáte jednoduše podle platného SSL certifikátu a zeleného zámečku v řádku adresy začínající https://. Tento certifikát je pojistkou, že se nejedná o podvodný web.

Příkladem jsou naše stránky https://nejdeto.cz , kde zámeček najdete. Viz.obrázek.

V případě, že chcete váš počítač ochránit nebo zkontrolovat naším technikem, klikněte na SPOJIT S TECHNIKEM v horním menu.