Oprava již do 30 minut

Lenovo v ohrožení

Vážná bezpečnostní chyba notebooků Lenovo

Každou chvíli se můžeme dočíst o různých bezpečnostních chybách, kterými jsou naše počítače a mobilní telefony postiženy. Abychom se dlouho nenudili, do centra pozornosti se dnes dostává světoznámý výrobce elektroniky Lenovo, u jejichž notebooků byla nalezena velmi závažná bezpečnostní díra.

Kdo má máslo na hlavě?

Abychom však nekřivdili pouze Lenovu, na vině je z velké části také společnosti Intel, jejíž procesory jsou do notebooků Lenovo instalovány. O co tedy vlastně jde?

Chyba, o které zde hovoříme, by teoreticky měla útočníkům umožnit naleznout cestu kolem zabezpečení, zabudovaného do operačního systému Windows. Tato bezpečnostní díra je způsobena ovladačem, vytvořeným s pomocí zkopírovaného kódu, vytvořeným společností Intel. Z tohoto důvodu vina leží na hlavě Lenova, ale také Intelu.

Problém se nám zamotává

            Aby však situace nebyla příliš jednoduchá, přichází nám do hry další host, kterým je neznámá vývojářská společnost, která pro Lenovo tento ovladač údajně vyvinula. Útočníka, který na daný problém veřejnost upozornil, se společnost Lenovo dle svých slov snažila zkontaktovat, avšak marně.

Lenovo vydalo prohlášení, že na řešení celého problému začalo aktivně pracovat a ve spolupráci se svými partnery dá celou věc do pořádku. Na konečné řešení problému si však ještě počkáme a jsme sami zvědavi, jak nastalá situace dopadne.

Nejste-li si jisti, jestli váš počítač nebyl útočníkem napaden, nechte si provést bezplatnou analýzu počítače od našeho profesionálního technika, díky které zjistíte všechny problémy, kterým může být váš počítač vystaven.

[dt_button link=“https://nejdeto.cz“ size=“big“ color_mode=“custom“ color=“#ff3a3a“]SPOJIT ZDARMA S TECHNIKEM[/dt_button]