Windows 10 – Jak připravit počítač pro jejich instalaci

Windows 10 - Jak připravit počítač pro jejich instalaci

29.7. to vypukne. Hromadná instalace Windows 10 online pro všechny uživatele Windows 7 a 8.1.

Ačkoliv společnost Apple používá dálkové update a instalace nových verzí již dlouho, pro Microsoft je toto premiéra a všichni čekají, jak to dopadne.

Systém Windows 10 je bezpochyby povedený a uživatelsky příjemný a jeho instalaci rozhodně doporučujeme. Je navíc zdarma pro stávající legální uživatele Windows 7 a 8.1.

Abyste minimalizovali riziko během hromadné aktualizace, projděte si náš návod „Jak připravit počítač k instalaci Windows 10“.

[dt_button link=“https://nejdeto.cz“ target_blank=“false“ size=“big“ style=“default“ button_alignment=“default“ color_mode=“custom“ color=“#ff3a3a“ icon_align=“left“]SPOJIT ZDARMA S TECHNIKEM[/dt_button]

Kontrola systémových požadavků:

Nemůže být snad nic horšího, než když se po psychické přípravě nadšeně odhodláte k instalaci nového operačního systému a v průběhu zjistíte, že váš počítač nesplňuje základní požadavky.
Naštěstí není poslední verze Microsoft Windows 10 tolik „nenažraná“, jako verze předchozí. Pro aktualizaci vám bude stačit 1GB paměti na 32-bit verzi a 2GB na 64-bit verzi. Volného místa na disku bude třeba 20GB a minimální rozlišení obrazovky 800×600. Bez splnění těchto podmínek instalaci nespustíte. Na druhou stranu by tyto podmínky mohl splnit i průměrný tablet, kde nyní běží Windows 8.1, což je skvělá správa.

Windows 10 minimální požadavky na hardware:

RAM: 1GB pro 32-bit / 2GB pro 64-bit
Úložiště: 16GB pro 32-bit / 20GB pro 64-bit
CPU: 1GHz nebo rychlejší
Grafika: DirectX 9 kompatibilní

Záloha:

Než se do čehokoliv pustíte, zálohujte! Zkontrolujte, že vaše poslední záloha na Microsoft OneDrive proběhla korektně, případně zálohujte důležité soubory na externí úložiště (disk, flashdisk, DVD apod.)

Uvolněte místo na disku:

Ačkoliv naprostá většina z vás má v počítači disk o velikosti více jak 100GB, nemusí na něm být dostatek volného místa. Starý systém, instalované programy a data dokáží disk celkem slušně zaplnit.

Uvolněte místo na disku odinstalací nepotřebných aplikací, vyčistěte Cache a smažte dočasné soubory internetu.
Pokud máte na disku velké soubory jako filmy apod., smažte je.

Pokud si nevíte rady, spojte se s naším technikem online. Rádi vám pomůžeme!

Všechno aktualizujte:

Většinou by update na Windows 10 měl proběhnou bez problémů. Ovšem není to 100%. Instalované programy nebo ovladače zařízení nemusí podporovat nový systém a to může jeho používání značně zkomplikovat.

Před spuštěním aktualizace tedy vše aktualizujte. Stáhněte a nainstalujte všechny aktualizace stávajícího systému a to včetně ovladačů pomocí Windows Update, předejdete tak problémům.

POZOR, pokud používáte nelegální verzi systému Windows 7 nebo 8.1, aktualizace se nemusí dokončit.

Pokud si nevíte rady, spojte se s naším technikem online. Rádi vám pomůžeme!

Hodně štěstí a legrace s novým Windows 10!