Zajistěte bezpečí svých dětí při práci s počítačem | Druhá část

Monitorujte, jak vaše dítě používá počítač, pomocí sestav aktivit

Pokud zapnete Zabezpečení rodiny pro účet dítěte, spustí se monitorování automaticky. Zabezpečení rodiny posílá e-mailem pravidelné sestavy aktivit na váš účet Microsoft. Tyto sestavy shrnují, kolik času dítě u počítače strávilo, jsou tady uvedené weby, které navštívilo, hry a aplikace, které použilo, a pojmy, které hledalo pomocí vyhledávačů, jako je Bing, Google nebo Yahoo! Hledání.

E-mailový souhrn vám na první pohled poskytne spoustu informací o tom, jak vaše dítě využívá počítač. Po kliknutí na odkaz v e-mailu a zobrazení sestavy online se ale navíc kdykoli můžete dostat k dalším podrobnostem a na základě informací o aktivitách měnit oprávnění a další nastavení. Sestavu můžete otevřít i přes web Zabezpečení rodiny. Uděláte to takto:

  1. Přejděte na web Zabezpečení rodiny a přihlaste se.
  2. Klepněte nebo klikněte na jméno dítěte, pro které chcete sestavu zobrazit, a potom klepněte nebo klikněte na možnost Protokolování aktivit. Zkontrolujte, jestli je protokolování aktivit zapnuté.

Podrobnosti souhrnu

Horní polovina stránky Souhrn obsahuje informace o webech, které vaše dítě v poslední době navštívilo, a o tom, co na internetu hledalo. Pruhový graf Nejoblíbenější weby obsahuje pět nejčastěji navštěvovaných webů a počet stánek prohlížených v rámci každého webu. Nedozvíte se tu ale, kolik času dítě na jednotlivých stránkách strávilo. Kompletní seznam všech webů, které vaše dítě minulý týden navštívilo, zobrazíte klepnutím nebo kliknutím na položku Zobrazit vše na grafem. Všechny webové adresy a hledané termíny na stránce Souhrn fungují jako odkazy a můžete na ně klepnout nebo kliknout.

Dolní polovina stránky Souhrn obsahuje informace o tom, kolik času dítě u počítače strávilo, hry a aplikace, které používá nejčastěji, a také seznam souborů stažených z Windows Store.

Aktivita na webu

Kompletní seznam aktivit dítěte na internetu zobrazíte klepnutím nebo kliknutím na Aktivita na webu. Na této stránce se zobrazují všechny weby, které vaše dítě navštívilo nebo zkoušelo navštívit, včetně těch, které Zabezpečení rodiny považuje za podezřelé nebo potenciálně nevhodné. Pomocí sloupce Provedená akce poznáte, jestli Zabezpečení rodiny stránku povolilo nebo její obsah částečně nebo úplně zablokovalo. Sloupec Kategorie označuje kategorie webů z hlediska společnosti Microsoft. Pokud nesouhlasíte, můžete vznést námitku proti hodnocení stránky. Pomocí tlačítek ve sloupci Změnit nastavenímůžete dítěti další návštěvu dané stránky povolit nebo zablokovat.

Aktivita na počítači

Přehled o celkovém využití počítače vaším dítětem zobrazíte klepnutím nebo kliknutím na kartu Aktivita na počítači. OddílRelace mapuje, kdy vaše dítě během týdne počítač používalo a jak dlouho. V části Aplikace a hry jsou uvedené všechny aplikace a hry, které dítě použilo, kdy a jak dlouho je používalo. Sloupec Akce taky udává, jestli se dítěti zabránilo v použití některé aplikace.

Soubory stažené z internetu a stažení nebo aktualizace z Windows Store jsou uvedené odděleně v příslušných sekcích. Pokud si dítě stáhlo hru z Windows Store a hrálo ji 45 minut, hra se na stránce zobrazí jak v části Soubory stažené z Windows Store, tak v části Aplikace a hry.

 

Tento návod je určen pro operační sytém Windows 8.1 a Windows RT 8.1. Pokud chcete nastavit rodičovskou kontrolu na jiné verzi operačního systému, spojte se s naším technikem pomocí tlačítka.

[dt_button size=“small“ animation=“none“ color=““ link=““ target_blank=“true“]SPOJIT S TECHNIKEM[/dt_button]