Zapnutí Zabezpečení rodiny pro účet dítěte

K maximálnímu využití Windows potřebuje každý, kdo počítač používá, svůj účet. Každý si tak může přizpůsobit svoje prostředí podle potřeby – použít oblíbené aplikace, nastavit rozložení úvodní obrazovky, barvy pozadí, fotku k účtu a podobně. Pokud se o počítač dělíte s dětmi a chcete mít přehled, k čemu ho používají, můžete jejich účty monitorovat pomocí Zabezpečení rodiny.

 

Když chcete aktivovat Zabezpečení rodiny, je nutné, abyste vy (nebo aspoň jeden určený rodič) vlastnili účet správce. Děti, které budete chtít sledovat, musí mít nastavený účet dítěte nebo běžný uživatelský účet.

 

Vytvoření účtu pro dítě

Když vytvoříte účet pro dítě, ať už s e-mailovou adresou nebo bez ní, zapne se monitorování pomocí Zabezpečení rodiny automaticky. Začnete dostávat sestavy s informacemi o tom, kdy a jak vaše dítě počítač používá, a kdykoli máte možnost nastavit nebo změnit další omezení.

 1. Přihlaste se ke svému počítači pomocí účtu správce.
 2. Potáhněte prstem směrem od pravého okraje obrazovky, klepněte na Nastavení a potom na Změnit nastavení počítače.
  (Pokud používáte myš, nastavte ukazatel do pravého spodního rohu obrazovky, vyjeďte nahoru a potom klikněte naNastavení a na Změnit nastavení počítače.)
 3. Klepněte nebo klikněte na Účty, klepněte nebo klikněte na Jiné účty a potom klepněte nebo klikněte na Přidat účet.
 4. Klepněte nebo klikněte na odkaz Přidat účet dítěte.
 5. Postupujte jedním z uvedených způsobů:
  • Pokud už vaše dítě má e-mailovou adresu, zadejte ji, klepněte nebo klikněte na Další a postupujte podle pokynů.
  • Pokud chcete pro dítě vytvořit novou e-mailovou adresu, klepněte nebo klikněte na Zaregistrovat si novou e-mailovou adresu a postupujte podle pokynů.
  • Pokud chcete, aby se dítě přihlašovalo jenom k tomuto počítači, klepněte nebo klikněte na Přidat účet dítěte bez e-mailu a postupujte podle pokynů.

 

Zapnutí zabezpečení u stávajícího účtu dítěte

Pokud vaše dítě už má v počítači účet, máte i tak možnost Zabezpečení rodiny zapnout a začít monitorovat jeho aktivity.

 1. Potáhněte prstem směrem od pravého okraje obrazovky, klepněte na Nastavení a potom na Změnit nastavení počítače.
  (Pokud používáte myš, nastavte ukazatel do pravého spodního rohu obrazovky, vyjeďte nahoru a potom klikněte naNastavení a na Změnit nastavení počítače.)
 2. Klepněte nebo klikněte na Účty a potom na Jiné účty.
 3. Vyberte účet, který chcete monitorovat pomocí Zabezpečení rodiny, a potom klepněte nebo klikněte na Upravit.Pokud dítě nemá standardní uživatelský účet, přečtěte si postup v předchozí části Vytvoření nového účtu dítěte.
 4. V seznamu Typ účtu vyberte Dítě a potom klepněte nebo klikněte na OK.

 

V dalším díle si povíme, jak dítě monitorovat a sledovat tím, co dělá na počítači a internetu.

 

Tento návod je určen pro operační sytém Windows 8.1 a Windows RT 8.1. Pokud chcete nastavit rodičovskou kontrolu na jiné verzi operačního systému, spojte se s naším technikem pomocí tlačítka.

SPOJIT S TECHNIKEM