Zjistěte, zda vás někdo sleduje kamerou v notebooku

V současné době jsou standardem u počítačů, hlavně notebooků, vestavěné kamery. Uživatelé se často bojí, že jsou jejich kamery používány třetími stranami a že jsou prostřednictvím kamery sledováni. Většina kamer disponuje diodou, která se rozsvítí, je-li aktivní. Ale spousta uživatelů ani těmto diodám nevěří.

Nyní buďme upřímní. Každého z nás zajímá, která aplikace kameru používá. A proto jsme sepsali několik kroků, které vedou k tomu, že zjistíte, jaké aplikace kameru zrovna používají.

K těmto účelům slouží program Process Explorer, který si stáhnete zde. Máte-li dobré připojení k internetu, bude program stažený během chvilky.

Jakmile máte stažený program Process Explorer, musíte zjistit celé jméno hardwaru kamery. Pravým tlačítkem myši kliknete na Počítač, zvolíte příkaz Spravovat, čímž se dostanete do dialogového okna Správa počítače. V levé části okna zvolíte Správce zařízení, který vám nabídne seznam všech hardwarových prostředků vašeho počítače.

Na obrázku níže vidíte, kam se musíte dostat.

spravce_zarizeni

V seznamu hardwarových prostředků najdete kameru. Kliknete na ni pravým tlačítkem myši a zvolíte Vlastnosti. Následně se zobrazí nové dialogové okno s vlastnostmi kamery. V záložce Podrobnosti se vám zobrazí popis zařízení. Kliknete na danou hodnotu pravým tlačítkem myši a zvolíte Kopírovat, jak vidíte na obrázku níže.

vlastnosti_kamery

Nakonec spusťte program Process Explorer, stiskněte kombinaci kláves CTRL + F a vložte název vaší kamery, který jste zkopírovali ze Správce zařízení. Poté stiskněte tlačítko Search a měli byste dostat seznam programů, které nyní používají kameru na vašem počítači. Neobjeví-li se žádný program, můžete být klidní.

explorer

Pokud zpozorujete neobvyklé chování kamery, nebo se vám objeví program, o kterém nic nevíte, proveďte antivirovou kontrolu.

Pokud si nevíte rady , spojte se s naším technikem, který tento zákrok může provést online.